Burdur 1 Şubesi
347 | | | 16-09-2015
Sosyal Medya ve Sendika
Murat BULUT

Sosyal Medya ve Sendikacılık

Sendikacılık günümüz dünyasında daha önceki dönemlerden daha önemli hale gelmiş bulunmaktadır. İnsanların birlik olarak, bir araya gelerek, birliketilik ruhuyla kendilerinden de bir şeyler katarak oluşturdukları sinerjileri ile hak savunma mekanizmalarının başında gelmektedir.

 

Günümüz dünyasının yeni aktörlerinden biri olan Sosyal Medya ise, insanların tercihleri doğrultusunda  bir araya gelerek, sohbet ettikleri, paylaşımlarda bulundukları, oyun oynadıkları ve fikirlerini paylaştıkları internetin sunmuş olduğu devasa bir alandır. Bu alan fiziki alanlardan üstün özellikler barındırmaktadır. Bu özellikler; zaman boyutundan bağımsızlık , mekanda serbestlik, ekonomiklik vede kolaylık gibi faktörlerdir. Yani bu platformlarda görüşünüzü paylaşmak için belli bir saati beklemenize gerek yoktur yada herhangi bir meydanda toplanmanıza da gerek yoktur. Size gerekli olan bilgisayarınız, tabletiniz yada akıllı telefonunuz tabi bir de internet bağlantınız.

 

Toplantılar yamak, gösteriler düzenlemek sendikacılığın doğasında olan organizasyonlardır. Şüphesiz bunların varlıkları tartışmaya dahi açılamaz. Ancak günümüz dünyasında fiziksel dünyada gerçekleştirilen bütün bu orginazyonların Sanal dünyanın yeni fenomeni olan Sosyal Medyaya da taşınması günümüzde zorunlu hale gelmiştir. Bu kapsamda teknolojiyi iyi kullanabilen üyelere sahip bir sendikanın daha kolay ve daha hızlı yol alabieceği yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

Murat BULUT

Tüm Yazılar
1 Sosyal Medya ve Sendika